Nyilatkozat a párizsi terrorcselekményekkel kapcsolatban

2015. január 16., címkék: charlie hebdo, meöt

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyilatkozata a 2015. január 7-8-i párizsi terrorcselekményekkel kapcsolatban.

A francia protestánsok is elítélik a párizsi támadást

2015. január 08., címkék: terrorizmus, charlie hebdo, francia reformátusok

Az MRE testvéregyházát is tagjai között tudó Franciaországi Protestáns Szövetség nyilatkozatban ítélte el a Charlie Hebdo nevű szatirikus lap szerkesztősége ellen január 7-én elkövetett támadást és kiállt a „laikus állam" értékei, a demokrácia és sajtószabadság mellett. A rövid nyilatkozatot a szövetség elnöke, François Clavairoly református lelkész jegyzi.